- Dnia 24 kwietnia 2025 r. odbył się w naszej szkole kolejny Dzień Ziemi. Tego dnia uczniowie starali się uwzględnić w swoim stroju jakiś element zielony - symbol przyrody. Podczas akademii zorganizowanej przez P. Krystynę Wrzosek uczniowie klasy 4 wystawili sztukę pt. "Jak uczyliśmy Damiana szanować przyrodę".
- W spotkaniu autorskim z Panią Agnieszką Rytel-Kuc mieli przyjemność uczestniczyć dzisiaj uczniowie kl. I-V oraz zainteresowani nauczyciele. Uczestnicy z uwagą słuchali opowieści pani Agnieszki oraz wierszy, które znalazły się w tomiku ,,Płynąc po wodach życia". Mieli też mnóstwo pytań odnośnie pasji, pracy i życia prywatnego naszego Gościa. Pełna fotorelacja z tego wydarzenia dostępna jest na facebookowym profilu szkoły.
- W ubiegłym tygodniu nasi uczniowie zaprezentowali inscenizację pt. "Poszukiwany Jezus z Nazaretu" przybliżającą tematykę świąt Wielkiej Nocy. Również tego dnia zostały wręczone nagrody dla uczestników konkursu pt. "Kartka wielkanocna" organizowanego przez Wójta Gminy Ceranów i Gminną Bibliotekę Publiczną w Ceranowie. Pełna fotorlacja z tego wydarzenia znajduje się na facebookowym profilu szkoły.
- Wszystkim naszym uczniom, ich rodzicom i bliskim, nauczycielom i pracownikom życzymy dużo zdrowia, radości i szczęścia; wytchnienia od codziennych obowiązków i miłego czasu spędzonego w gronie rodziny. Niech ten szczególny czas będzie obfitował w przyjemne doznania, które na długo pozostaną w pamięci.
- Natalia Weremijewicz zdobyła I miejsce w diecezjalnym konkursie plastycznym "Życie w Biblii, Biblia w życiu". W konkursowych zmaganiach wzięło udział 321 prac. Praca Natalki zwyciężyła i została opublikowana w pamiątkowym albumie. Do konkursu została przygotowana przez ks. Sylwestra Grzeszczuka.
- Nasi najmłodsi uczniowie przeżyli dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń podczas wycieczki do Warszawy gdzie w Teatrze Muzycznym Syrenka, gdzie obejrzeli spektakl "Kot w butach", zwiedzili zamek królewski i Stadion Narodowy.
- Dnia 2 kwietnia obchodziliśmy światowy dzień autyzmu. Uczniowie założyli cośniebieskiego. Nauczyciele tłumaczyli uczniom czym jest autyzm i jak sobie z nim radzić. Pełna fotolelacja na facebooku szkoły.
- Dzień bez plecaka obchodzony przez nas 1 kwietnia jak co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku nasi uczniowie również wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Pełna fotorelacja znajduje się na facebooku.
- Na dużej scenie SOK odbył się dzisiaj Konkurs Warszawska Syrenka. Naszą szkołę reprezentowali Mateusz Kołek z kl. III i Emilia Iwanowska z kl. VII. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych recytacji. Możemy być dumni z naszych uczniów, którzy stale rozwijają swój talent i świetnie prezentują się na scenie.
- Uczniowie klas I-VIII wzięli udział w Konkursie Przyrodniczym "Drzewo z głową" organizowanym przez Nadbużański Park Krajobrazowy. Wykonali piękne prace techniką kolażu. Było to jedno z działań dotyczące obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole. Prace zostały wysłane do Organizatora Konkursu.
- Przyszła i do nas długo wyczekiwana wiosna. Ten dzień przywitaliśmy zdrowo i sportowo. Była wiosna na talerzu, jak również i w rozgrywkach sportowych. Wszyscy uczniowie mogli wykazać się swoimi zdolnościami kulinarnymi, a także sportowymi.
- Szóstego marca obchodzimy Europejski Dzień Logopedy. W tym roku, w ramach obchodów tego dnia skupiliśmy się głównie na funkcjach prymarnych, to znaczy aktywnościach, które poprzedzają rozwój mowy i artykulacji, a są to między innymi oddychanie, żucie, gryzienie, połykanie.
- Młodzież naszej szkoły pamiętała o Żołnierzach Wyklętych. Pamięć o bohaterach uczciliśmy, zapalając znicz przy tablicy upamiętniającej walczących o naszą wolność. W uroczystości uczestniczyli również Pan Wójt Grzegorz Krysiak i Dyrektor Jerzy Gancarz.
- Dnia 27 lutego w naszej szkole miało miejsce wzruszające wydarzenie. Pan Henryk, wieloletni woźny przeszedł na zasłużoną emeryturę. Z całego serca dziękujemy mu za trud pracy i dobro, które mogliśmy od niego otrzymać. Życzymy zdrowia i odpoczynku
- Dnia 26 lutego 2025 roku nasza szkołę odwiedzili leśnicy, którzy zaprezentowali nam jedną z ikon podlaskiej przyrody, jaką niewątpliwie jest wierzba głowiasta. Dowiedzieliśmy się o pochodzeniu tej rośliny w Polsce i jej zastosowaniach w gospodarce, a także funkcjach w przyrodzie.
- Dnia 27 stycznia 2025r. w naszej szkole miało miejsce uroczyste otwarcie „Edukacyjnej pracowni ekologicznej”, która powstała m.in. dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
- 23 stycznia w Wyrozębach odbyły się Powiatowe Zawody w Tenisie Stołowym chłopców klas V-VI. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły:
Karol Badura i Błażej Żochowski oraz Kajetan Pytlak i Hubert Kaźmierczak. W zawodach wzięło udział 15 drużyn. Błażej i Karol wywalczyli IV miejsce. Gratulacje dla chłopaków za walkę i zaangażowanie!
- Dnia 22 stycznia 2025r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji uczniowie klas 0-3 pod kierunkiem nauczycielek nauczania początkowego przygotowali dla przybyłych gości piosenki, przedstawienie i pokazy taneczne. Po części artystycznej i życzeniach skierowanych do nich przez P. dyrektora i P. wójta, przybyli seniorzy mogli spędzić chwilę czasu przy kawie i ciastku.
- Od środy dn. 8 stycznia 2025 zmienia się rozkład jazdy autobusów doworzących dzieci na zajęcia szkolne. Szczegółowy rozkład jazdy autobusów znajduje się w menu Uczniowie i rodzice - > Rozkład jazdy autobusów.
- Dyrekcja Zespołu Szkół w Ceranowie życzy wszystkim współpracownikom, uczniom i ich rodzinom dużo zdrowia, szczęścia i radości z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten świąteczny czas będzie dla wszystkich okresem wytchnienia, spokoju i inspiracji do działania w naszych codziennych zmaganiach na drodze do realizacji marzeń.
- Dnia 10 grudnia uczniowie klasy I mieli wyjątkową okazję wcielić się w rolę małych kucharzy! Pod czujnym okiem wychowawczyni pani Honoraty Kowal przygotowali pyszne gofry. Było mnóstwo zabawy, a zapach świeżo pieczonych gofrów wypełnił całą salę. To była nie tylko smakowita lekcja, ale też świetna okazja do nauki współpracy i kreatywności. Brawo dla naszych pierwszaków!
- Dzień 6 grudnia jest to długo oczekiwany czas zarówno przez małe jak i te duże dzieci. W naszej szkole dominował dziś kolor czerwony, a to wszystko za sprawą przybycia zacnego gościa - Świętego Mikołaja. Pojawił się u nas z ogromną ilością prezentów, co oznacza,że wszyscy byli grzeczni w tym roku. Serdecznie dziękujemy i czekamy z niecierpliwością na Mikołaja w przyszłym roku.
- Dnia 29 listopada w naszej szkole, jak to ma miejsce co roku, odbyły się zabawy andrzejkowe połączone z kiermaszem pysznych wypieków. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu oraz uczniom zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszych Andrzejek
- W jaki sposób uczcić Dzień Muzyki? Słuchając muzyki oczywiście! W murach naszej szkoły wystąpili uczniowie sokołowskiej szkoły muzycznej. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Szkoła Muzyczna I stopnia w Sokołowie Podlaskim za wspaniały koncert!
- Dziś w Miejskiej Bibliotece w Sokołowie Podlaskim miał miejsce finał XV Konkursu recytatorskiego im.Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Nasi uczniowie również godnie reprezentowali naszą szkołę. Serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich.
- Dnia 14 listopada w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne XV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. K.I. Gałczyńskiego. Swoje zdolności recytatorskie zaprezentowali uczniowie z klasy I,II,III i VIII. Wszyscy wykazali się ogromnym talentem. Zwycięzcami,a zarazem reprezentantami naszej szkoły na szczeblu powiatowym zostali: Amelia Siwińska, Nikola Teodorczuk,Kacper Bereza i Adam Wyszomierski. Gratulujemy!
- Dnia 13 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Profilaktyki. Młodsi uczniowie uczestniczyli w "Treningu odporności emocjonalnej" oraz w warsztatach pt. "Jak mądrze korzystać z komputera i internetu", prowadzonych przez pracowników Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim.
- W piątek 8 listopada 2024 na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia związana z upamiętnieniem Dnia Niepodległości. Uczniowie każdej klasy śpiewali pieśni patriotyczne. Na scenie wystąpił równiez dyrektor naszej szkoły P. Jerzy Gancarz. Krótke przemówienie skierował do zebranych również obecny na apelu wójt Ceranowa - P. Grzegorz Krysiak.
- Dnia 25.10.2024r. uczniowie klas 0-3 mogli zapoznać się z twórczością naszego lokalnego poety, jakim był prof. dr hab. Franciszek Kobryńczuk. Sylwetkę tego poety przedstawiła pracująca w naszej szkole, spokrewniona z nim, nauczycielka jęz. polskiego - P. Ewa Kobryńczuk.
- W VII Konkursie Poetyckim im. Franciszka Kobryńczuka naszą szkołę reprezentowali recytatorzy: Mateusz Kołek w kategorii kl. I-IV oraz Emilia Iwanowska w kategorii kl. V-VIII. Wspaniałe recytacje wszystkich uczestników dostarczyły odbiorcom wielu wzruszeń i refleksji. Szczególnie zadowolonym po konkursie jest nasz uczeń kl.III Mateusz Kołek, który zajął 1 miejsce. Serdecznie gratulujemy!
- Dnia 24.10.2024r. naszą szkołę odwiedziły Panie z Sanepidu, które przy okazji rutynowo prowadzonych czynności, w formie prezentacji, poinformowały uczniów i nauczycieli o zagrożeniach związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa HPV, a także możliwości szczepień.
- Dnia 24.10.2024 r. (czwartek) uczniowie klas 0-3 pojechali na wycieczkę autokarową do Sokołowa Podlaskiego i do Siedlec. W Sokołowie obejrzeli przedstawienie teatralne pt. "Szewczyk". Następnie udali się do rozgłośni radiowej Katolickiego Radia Podlasie w Siedlcach,aby poznać siedzibę i pracę w radiu, a także sprawdzić swoje umiejętności dziennikarskie.Zakończeniem wycieczki były zabawy ruchowe na Sali zabaw Młynek.
- Dnia 17 października 2024 r w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na uczniów klasy I dzieci z rocznika 2017. Po występach artystycznych i złożeniu przysięgi, musiały one wykonać jeszcze zadania przygotowane przez starszych kolegów, aby w pełni wejść w społeczność uczniowską.
- Dnia 15 października 2024 r. na czwatrej godzinie lekcyjnej, jak co roku, obchodziliśmy Dzień Papieski. Tegoroczna edycja upamiętnienia naszego wielkiego rodaka przebiegała pod hasłem: "Ewangelia starości i cierpienia".
- Dnia 11 października 2024 obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. W ramach akademii z tej okazji uczniowie poprowadzili galę wręczenia nagród w formie Oscarów w dziedzinie edukacji. W ten sposób wyróżnili nauczycieli i niepedagogicznych pracowników szkoły, dziękując im jednocześnie za ich trud i wysiłki wkładane poces kształcenia młodzieży.
- Dnia 26 września odbyła się akademia z okazji Europejskiego Dnia Języków, który tradycyjnie obchodziliśmy na wesoło. Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w quizie, podczas którego mieli okazję wysłuchać fragmentów piosenek w 19 różnych językach. Odbyło się również internetowe głosowanie podczas którego, zebrani wyłonili piosenkę, któa najbardziej im się podobała.
- Dnia 18.09.2024 uczniowie klasy siódmej i ósmej wyjechali na Diecezjalne Dni Młodziezy do Drohiczyna. Wyjazd zorganizował ks. Sylwester Grzeszczuk; opiekę nad uczniami poszczególnych klas spraowali wychowawcy. W progrmai wyjazdu znalazły się animace taneczne, występ teatru i rapera, msza święta i obiad.
- Dznia 17.09.2024r. na trzeciej godzinie lekcynej odbył się apel podczas ktorego poinformowano uczniów o przystąpieniu szkoły do ministerialnego programu szzcepień przeciwko HPV. Poinformowano również uczniów o zaktualizowanych regulaminach.
- W piątek 13 września 2024 r. nasi uczniowie pod kierownictwem nauczyciela WF - Pana Michała Saczuka, wystartowali w zawodach lekkoatletycznych "Zacznij od lekkiej" zorganizowanych w Kosowie Lackim pod patronatem Polskiego Związku Lekkoatletyki i Ministerstwo Sportu.
- W tym roku w ramach akcji Narodowe Czytanie, do której włączyliśmy się w poniedziałek 9 września 2024r. mieliśmy okazję zapoznać się z fragmentem "Kordiana" aut. Juliusza Słowackiego. Uczniowie i nauczyciele przedstawili społeczności szkolnej to wielkie dzieło polskiego poety.
- Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy o godz. 8:00 uroczystą Mszą Świętą, która w tym roku, nietypowo, odprawiona została przed budynkiem szkoły. Dopisała zrówno pogoda jak i rodzice wraz z uczniami. Po mszy głos zabrał Pan Dyrektor przedstawiając uczniom i rodzicom nowych i starych nauczycieli. Pan Wójt życzył uczniom siły i energii do nauki w nowym roku szkolnym. Następnie Pan Dyrektor zaprosił uczniów i rodziców na spotkanie z wychowawcami.
- Dnia 21 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024. Uroczystośc rozpoczęła się mszą świątą w Ceranowskim kościele. W szkole pożegnaliśmy absolwentki klasy ósmej, które na nowej ścieżce edukacji zobowiązały się godnie reprezentować swoją macierzystą szkołę podstawową. Wręczono nagrody, wyróżnienia i podziękowania.
- Jeden z ostatnich dni roku szkolnego wykorzystaliśmy na wycieczkę rowerową. Zabraliśmy dobre humory i piękna pogodę. Podziwialiśmy piękno przyrody. Poznaliśmy historię bitwy pod Jagodnikiem z czasów II wojny światowej.
- W dniach 10-13 czerwca uczniowie klas starszych gościli na Mazurach. Na trasie wycieczki znalazły się liczne miejsca i atrakcje, m.in.: Mikołajki, rejs statkiem po Jeziorze Mikołajskim i Śniardwy, Muzeum Kolejnictwa w Ełku, Zamek w Reszlu, Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce z koncertem organowym, Wilczy Szaniec- kwatera Hitlera, Twierdza Boyen w Giżycku. To była bardzo udana wycieczka.
- Dnia 13 czerwca uczniowie klasy 3 poznawali pracę w Banku Spółdzielczym, Urzędzie Gminy, na poczcie oraz w Gminnej Bibliotece w Ceranowie. To było ciekawe doświadczenie i niezapomniana lekcja z edukacji społecznej.
- Dzień pustej klasy to wydarzenie organizowane przez Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" w Łodzi.Tego dnia nasi uczniowie wraz z nauczycielami opuścili swoje szkolne ławki i udali się na dwór,aby tam poznawać bliżej tajniki przyrody.
- Dzień Dziecka- najbardziej wyczekiwany przez uczniów czas w kalendarzu szkolnym. Dziś. 4 czerwca 2024, na twarzach dzieci gościł jedynie uśmiech,a to wszystko za sprawą atrakcji, jakie zostały przygotowane na ten wyjątkowy dzień.
- Dzień 28 maja nasi uczniowie spędzili w pięknym, malowniczym miejscu jakim jest Kazimierz Dolny. Uczniowie zwiedzali Rynek Główny, Basztę, ruiny Zamku, a na zakończenie wyjazdu płynęli statkiem po Wiśle.To był bardzo aktywny i miło spędzony czas.
- Dzień Matki – to szczególne święto, które honoruje wszystkie Mamy, stanowi wyraz szacunku i miłości, a także podziękowania za trud włożony w opiekę i wychowanie.
- Dnia 20 maja 2024 obchodziliśmy doroczny Dzień Patrona upamiętniając postać patrona naszej szkoły i dobroczyńcy Ceranowa - Ludwika Górskiego. Dzień rozpoczęliśmy msza św. o godz. 8:00 w kościele Niepokalanego Poczęcia
- Dnia 6 maja naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim, Orkiestry OSP w Sokołowie Podlaskim a także nasi lokali strażacy z OSP Ceranów. Uczniowie mieli okazję wysłuchać strażaków, opowiadających o swojej pracy, zadawać im pytania, a także, zrobić zdjęcia i przyjrzeć się z bliska specjalistycznemu wyposażeniu gaśniczemu.
- Jak co roku, uroczystym apelem, upamiętniliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
- W piątek 26 kwietnia uczniowie klas V-VII pojechali do Sokołowskiego Ośrodka Kultury na spektakl pt. "Hobbit czyli podróż w nieznane", przeżywając niesamowitą przygodę, podczas której każdy mógł odnaleźć cząstkę siebie, a patrząc w oczy bohaterów, stać się jednym z nich.
- Spektakl teatralny pt." Kot w butach", lekcja muzealna i gra terenowa na Zamku w Liwie, pizza w restauracji "Jurkowscy" to atrakcje jakie mieli uczniowie klas I-IV dnia 26 kwietnia. Był to bardzo aktywny i miło spędzony czas.
- Najzdolniejsi uczniowie klas III z powiatu sokołowskiego brali udział w konkursie wiedzy "Super Trzecioklasista", który odbył się w SP nr 4 w Sokołowie Podlaskim. Nasza szkołę reprezentowali Julia Rybaczuk i Kacper Bereza. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy za udział oraz upominki. Wielkie brawa!
- Dnia 22 kwietnia nasi uczniowie świętowali Międzynarodowy Dzień Ziemi sprzątając okoliczny park i teren wokół szkoły. Dodatkowo została zorganiozwana akcja sadzenia roślin, które pięknie prezentują się na parapetach poszczególnych klas.
- Dnia 19 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbył się doroczny dzień bez plecaka. Uczniowie mieli za zadanie przynieść swoje przybory szkolne w niecodziennych... zresztą zobaczcie sami :-)
- Uczniowie klasy 5 naszej szkoły pod kierunkiem wychowawczyni, księdza Sylwestra i nauczycielek klasy 1 przygotowali montaż słowno-muzyczny z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych.
- Dwoje naszych uczniów: Kajetan Pytlak i Katarzyna Chędożka wzięło udział w konkursie językowym z języka angielskiego "That Seems Easy" organizowanym przez SP nr1 w Sokołowie Podlaskim. Serdecznie gratulujemy im zdobytych przez nich wyników.
- Dnia 13.03.2024 odbył się szkolny etap konkursu anglistycznego That Sees Easy. Do konkursu przystąpiło 4 osoby.
Dwoje uczniów będzie reprezentować naszą szkołe na szczeblu powiatowym. Trzymamy kciuki.
- Dnia 18 marca 2023 r. odbyło się podsumowanie konkursu logopedycznego. Zadaniem uczniów było wykonanie ilustracji zgodnie z wymogami konkursu.
- Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sterdyni pod czujnym okiem swojej nauczycielki historii pani Justyny Stasiuk, przybliżyli nam dzisiaj postać „Inki” – Danuty Siedzikówny, sanitariuszki i łączniczki z 5. Wileńskiej Brygady AK. Jednej z „dziewczyn wyklętych”.
- Dnia 1 marca 2024 upamiętniliśmy w naszej szkole pamięć żołnierzy, którzy za swoją ofiarną służbę na rzecz kraju i narodu wdzięcności doczekali się dopiero po upadku komunizmu. Oprócz przybilżenia sylwetek najbardziej znanych z nich, uczciliśmy ich pamięć skłądając kwiaty i znicze pod pomnikiem poświęconym ich męczeńskiej śmierci.
- W środę 28.02.2024 nasi najmłodsi sportowcy wybrali się na zawody powiatowe w tenisie stołowym chłopców klas IV i młodszych. Zawody rozgrywano na hali sportowej w Wyrozębach. Nasi uczniowie zajęli wysokie lokaty.
- W nocy z 22 lutego na 23 lutego uczniowie z klas I-III zamienili swoje ciepłe mięciutkie łóżeczka na szkolne materace i postanowili wspólnie spędzić noc w szkole. Wydarzeniu temu twoarzyszyły liczne gry i zabawy edukacyjne. Cała akcja była możliwa między innymi dzięki zaangażowaniu P. Agnieszki Rytel. Gratulujemy!
- Dnia 21 lutego obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. Nasi uczniowie i nauczyciele mogli wykazać się kreatywnością, tworząc wspólnie tematyczną gazetkę klasową. Miło jest nam poinformować, że kolejny raz stanęli na wysokości zadania. Gratulujemy!
- Dnia 14 lutego na całym świecie obchodzi się Walentynki. Również i w naszej szkole nie mogło zabraknąć świętowania tego dnia. Była poczta walentynkowa, serduszka, cukierki a głównym punktem loteria fantowa, z której całkowity dochód został przekazany na leczenie Rafałka Telakowca.
- Wraz z uczniami szkoły podstawowej w Sterdyni dnia 10 lutego wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy, podczas której zwiedziliśmy niesamowitą wystawę multimedialną Kaplica Sykstyńska Dziedzictwo oraz spektakl pt. "Pasztety do boju!" w Teatrze Komedia.
- Okres karnawału jest czasem radosnym,kiedy to odbywają się bale i wszelkie zabawy o charakterze imprezowym. Również w naszej szkole odbyła się choinka, podczas której to uczniowie przebrani w kolorowe i ciekawe stroje bawili się wyśmienicie. Dziękujemy wszystkim,którzy przyczynili się do organizacji zabawy choinkowej.
- Zorganizowany przez Samorząd Uczniowski dn. 30.01.2024r. Dzień Koszuli cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszych ucznió i nauczycieli. Akcja miałą na celu promowanie działań w zakresie integracji ucznió w obrębie klas.
- Udało się pobić rekord naszych zbiórek z lat ubiegłych - zabrakło tak niewiele do kwoty 6 tys. zł. Nasi wolontariusze niestrudzenie kwestowali w sobotę i w niedzielę pod opieką pani Kasi.
- Z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka dzieci z klasy zerowej przygotowały dla swoich najbliższych upominki. Dzieci wraz z wychowawczynią p. Honoratą Kowal życzą wszystkim Babciom i Dziadkom zdrowia, pogody ducha i radości płynącej z tej wyjątkowej relacji, jaką jest więź z wnukami. Niech Dzień Babci, Dzień Dziadka oraz wszystkie inne dni najbliższego roku będą dla Państwa pełne optymizmu i rodzinnej miłości.
- Dnia 10 stycznia odbyła się wycieczka naszych uczniów na siedleckie lodowisko. Naszym uczniom dopisała nie tylko poogoda, ale i humor, co widać na załączonych zdjęciach.
- Wszystkim naszym pracownikom, uczniom i sympatykom życzymy, aby w te Święta znaleźli nie tylko prezenty pod choinką, ale przede wszystkim spokój serca, wytchnienie od codziennych obowiązków i czas dla swoich najbliższych.
- Dnia 21 grudnia 2023r. w naszej szkole wystawione zostały bożonarodzeniowe jasełka. Uczniowie zainscenizowali biblijną historię z elementami folklorystycznymi. Występom teatralnym towarzyszyły występy wokalne naszych uczniów. Po przedstawieniu odbył się koncert naszych uczniów, którzy wykonali piękne tradycyjne bożonarodzeniowe piosenki.
- Dziś w naszej szkole miało miejsce uroczyste przecięcie wstęgi w klasie 1, w której to sala dzięki hojności Pana Ireneusza Uszyńskiego została wyposażona w nowoczesny monitor interaktywny. Serdecznie dziękujemy darczyńcy za otwarte serca i wsparcie finansowe na rzecz naszej szkoły.
- Szósty grudnia to data, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. Mikołajki w naszej szkole już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. W tym roku również nie zabrakło radości i uśmiechów. Wszyscy uczniowie ubrani byli dziś w stroje z akcentem mikołajkowym. Samorząd uczniowski przygotował zabawy, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie. Był również Święty Mikołaj, na którego przyjście z niecierpliwością czekały wszystkie dzieci. Magia świąt z
- Dnia 1 grudnia ruszyła w naszej szkole na dobre akcja pieczenia pierników. Jako pierwsi swoje umiejętności prezentowali uczniowie klasy 1. Przygotowali pyszne pierniczki i bawili się przy tym wyśmienicie. Podobnie uczniowie pozostałych klas.
- W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się zabawy andrzejkowe. Uczniowie zgłębiali tajniki wróżb i zwyczajów andrzejkowych. Samorząd Uczniowski zorganizował i przeprowadził kiermasz babeczek andrzejkowych, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.
- Uczniowie z klas VII i VI uczestniczyli w Gminnym Dniu Profilaktyki, który odbył się dziś w M-GOK w Kosowie Lackim. Zaprezentowali przedstawienie profilaktyczne pt. ,,Zakochani w internecie", wyreżyserowane przez, jak zwykle niezawodną, panią Katarzynę Piątkowską. Bardzo cieszy nas sukces w postaci 2 miejsca i zdobyte nagrody.
- Dzień 21 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W naszej szkole ten dzień przypominał nam, jak ważny jest drugi człowiek i to, jak się do siebie odnosimy. Organizacja tego dnia była połączona z dniem profilaktyki, którą w tym roku obchodziliśmy pod hasłem " W dzień profilaktyki, zmieniamy swe nawyki".
- Dnia 21 listopada nasi uczniowie pojechali do stolicy dopingować naszą reprezentację. Zwarci i gotowi na sportowe emocje. Towarzyskie starcie z Łotwą na PGE Narodowym. Ostatnie spotkanie reprezentacji Polski w piłce nożnej w tym roku.
- Dnia 16 listopada uczniowie klas 1-3 kolejny raz przeżyli fascynację nowoczesnymi technologiami. Przyszli robotycy uczyli się konstruowania robotów za pomocą specjalnie do tego zaprojektowanych klocków. Było to łączenie elementów zabawy z przekazywaniem wiedzy,a jednocześnie uczniowie czerpali z tego dużo frajdy.
- Podczas naszej ostatniej wycieczki do Warszawy byliśmy nie tylko w Centrum Nauki Kopernik.
Zwiedziliśmy też Muzeum Świat Iluzji, a podczas spaceru po Starówce mieliśmy szczęście spotkać znanego youtubera.
- Uroczystą akademię z okazji Dnia Niepodległości zorganizowano w naszej szkole w piątek dn. 10.11.2023r. Podczas występów artystycznych uczniowie zaprezentowali montaż wokalno taneczny obrazujący historię niepodległości naszej oczyzny.
- Jako, że Dzień Edukacji Narodowej w tym roku wypadł w sobotę, obchodziliśmy go w szkole nieco wcześniej - 13.11.2023r. Tego dnia lekcje były skrócone. Podczas akademii uczniowie od kierunkiem P. Jolanty Bielińskiej przygotowali występ artystyczny, w którym zaprezentowali szkołę w niceo krzywym zwierciadle, jednak z konkretnym przesłąniem dotyczącym edukacji w życiu człowieka. Życzenia nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym przekazali również
- Dnia 10 października 2023r w poczet uczniów naszej szkoły przyjeliśmy nowych kolegów i koleżanki z klasy I. Podniosła atmosfera, oprawa artystyczna, tekst przysięgi, symboliczny moment pasowania na ucznia nie pozwalają wymazać ze wspomnień tej uroczystości. Drodzy pierwszoklasiści życzymy Wam sukcesów w szkole, radości i aby zdobyte tutaj umiejętności były kompasem wskazującym przyszłą drogę.
- Dnia 9 października nasi uczniowie udali się na wycieczkę do Drohiczyna. W programie mieli mnóstwo atrakcji tj: wystawa starych motocykli, pobyt w Ośrodku Edukacji Ekologicznej "Puszczyk", zwiedzanie Centrum Turystyki Kajakowej. Następnie samodzielnie ozdobili torby ekologiczne, a po intensywnie spędzonym czasie udali się na obiad do restauracji "Zamkowa". Ostatnim punktem wyjazdu był spacer ścieżką ekologiczną i "zdobycie" Góry Zamkowej.
- We wtorek 10 października po raz kolejny obchodziliśmy w szkole Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie egzaminowali siebie nawzajem, a także nauczycieli ze znajomości tabliczki mnożenia, zadając przygotowane wcześniej pytania. Punktowano zaróno poprawność wykonywanych w pamięci obliczeń jak i szybkość ich wykonywania. Pod koniec dnia, w każdej klasie wyłoniono mistrza tabliczki mnożenia. Pełna fotorelacja na facebooku szkoły.
- Pierwszy piątek października to Światowy Dzień Uśmiechu. W tym roku obchodziliśmy go również w naszej szkole, a nasi uczniówie uśmiechali się częściej niż zwykle. Zachęcały och do tego rozmieszczone w całej szkole dekoracje i żarty nauczycieli i przedstawicieli samorządu szkolnego.
- W piątek w Sterdyni odbyły się Powiatowe biegi przełajowe. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów. Dwoje z nich zameldowało się na podium.
Julia Fabisiak i Eryk Kamiński zajęli III miejsce w swojej kategorii wiekowej.
- Dnia 26 września obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji odbył się apel podczas którego uczniowie wzięli udziałw quize "Jaki to język" w ramach którego musieli odgadnąć język, w którym wykonywana była zagraniczna piosenka.
- Dnia 21 września 2023r. nasi czwartokalsiści otrzymali laptopy z rządowego programu "Laptop dla Ucznia". Wręcznia sprzętu komputerowego dokonał dyrektor Zespołu Szkółw w Ceranowie P. Jerzy Gancarz w asyście ministra zdrowia P. Waldemara Kraski i wójta gminy Ceranów - P. Ewy Częścik.
- Dnia 14 września nasi uczniowie wyjechali do Drochiczyna aby reprezentować tam nasza szkołę w ramach obchodów Diecezjalnych Dni Młodziezy. Był to też pierwszy wyjaz naszej młodziezy z nowym nauczycielem relogii - ks. Sylwestrem Grzeszczukiem.
- Dnia 13 września w Kosowie Lackim odbyły się zawody lekkoatletyczne, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły – Mateusz Godlewski, Kajetan Pytlak, Maja Zielińska, Błażej Żochowski. Ich sukcesy przedstawiają się następująco:
Mateusz Godlewski – 1 miejsce w biegu na 600 m i 4 miejsce w rzucie piłeczką palantową
Maja Zielińska – 4 miejsce w rzucie piłeczką plantową
Błażej Żochowski : 5 miejsce w biegu na 600 m, 4 miejsce w rzucie piłecz
- Uczniowie naszej szkoły licznie wizęli udział w Rodzinnym Pikniku Edukacyjno-Ekologicznym organizowanym przez Gminę Ceranów. Wsparli inicjatywę występami artystycznymi, a także poprzez udział w konkursach organizowanych w ramach tego wydarzenia.
- Dnia 11 września nasza szkoła wzieła udział w ogólnopolskiej akcji narodowego czytania. W tym roku uczniowie i nauczuciela przeczytali wspólnie fragmenty powieści Nad Niemnem autorstwa Elizy Orzeszkowej. Czytaniu towarzyszył pokaz ilustracji tematycznie związanych z akcją powieści. Mamy nadzieję, że wydarzenie to zainspiruje naszych uczniów do przeczytania nie tylko tej książki, ale wyrobi u nich nawyk czytania jako normalnej aktywności podejmowa
- Rok szkolny 2023/2024 rozpoczeliśmy o godz. 8:00 Mszą Świętą w kościele w Ceranowie. Po mszy uczniowie i rodzice udali się do szkoły, gdzie odczytany został list MInistra Edukacji wyznaczający cele i zadania na nadchodzący rok szkolny. Po części oficjalnej, podczas której przedstawiono nowych nauczycieli uczniowie i rodzice udali się na spotkanie z wychowawcami.
Zajęcia kulinarne w kl. 1
Dnia 10 grudnia uczniowie klasy I mieli wyjątkową okazję wcielić się w rolę małych kucharzy! Pod czujnym okiem wychowawczyni pani Honoraty Kowal przygotowali pyszne gofry. Było mnóstwo zabawy, a zapach świeżo pieczonych gofrów wypełnił całą salę. To była nie tylko smakowita lekcja, ale też świetna okazja do nauki współpracy i kreatywności. Brawo dla naszych pierwszaków!
Mikołajki 2024
Dzień 6 grudnia jest to długo oczekiwany czas zarówno przez małe jak i te duże dzieci. W naszej szkole dominował dziś kolor czerwony, a to wszystko za sprawą przybycia zacnego gościa - Świętego Mikołaja. Pojawił się u nas z ogromną ilością prezentów, co oznacza,że wszyscy byli grzeczni w tym roku. Serdecznie dziękujemy i czekamy z niecierpliwością na Mikołaja w przyszłym roku.
Godziny dzwonków
Środa 30.04.2025- liczba odwiedzin: 102146